wtorek, 21 marca 2017

Kupujemy dziecku hulajnogę - na co warto zwrócić uwagę?



Hulajnoga to gwarancja świetnej zabawy na długie godziny zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Jest to alternatywa dla roweru, sposób na uwolnienie nadmiaru energii przez pociechę i okazja do spędzenia beztroskiego czasu na świeżym powietrzu. Jaką hulajnogę kupić dziecku i czym kierować się podczas jej wyboru?


Kupując hulajnogę, zwróć uwagę na jej konstrukcję



Najlepszym wyborem jest hulajnoga charakteryzująca się solidnym wykonaniem, wytrzymałością i niezbyt duża wagą. Powinna być ona na tyle lekka, aby dziecko mogło nią bezproblemowo manewrować i przenosić ją. Hulajnoga nie może stanowić zagrożenia w razie upadku dziecka. Jeśli chodzi o kierownicę, to zwykle jest nią drążek z dwoma rączkami, które pokryte są pianką zmniejszają do minimum ślizganie się rąk i otarcia skóry.


Hulajnoga z atestem



Decydując się na zakup hulajnogi, należy udać się do profesjonalnego sklepu sportowego, jeśli chcemy mieć pewność, że ten środek transportu będzie wysokiej jakości i bezpieczny w użytkowaniu, a także zależy nam na rozmowie z fachowcem. Hulajnoga powinna posiadać atesty i być przed zakupem wypróbowana przez małego użytkownik w celu dostosowania rozmiaru do jego wzrostu.

Hulajnoga dwukołowa czy też może trójkołowa?



Podczas wybierania hulajnogi dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę na to, czy ma mieć ona dwa czy trzy koła oraz na rodzaj, wielkość i rozmieszczenie kół. Dla szkrabów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z hulajnogą zaleca się wybierać modele trzykołowe. Dla starszych pociech, które mają już wprawę i potrafią utrzymać równowagę sprawdzi się hulajnoga z dwoma kołami. Do jazdy na mieście, czyli twardych nawierzchni polecane są koła o małej średnicy, wykonane z poliuretanu. Z kolei po leśnych ścieżkach, czyli po nierównej powierzchni dobrze będzie się jeździło hulajnogą z dużymi kołami.


Przyjrzyj się podestowi i sterowaniu



Hulajnoga dla najmłodszych powinna posiadać szeroki podest, na którym dziecko będzie mogło postawić obie stopy. Należy też wystrzegać się śliskiej powierzchni na podeście. Jeśli chodzi o sterowanie hulajnogą, to powinno być one proste i wygodne. Najlepiej, aby wybrany model był wyposażony także w tylny hamulec czy też ręczny, zamontowany na kierownicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz