czwartek, 29 września 2016

Jak w 3 krokach założyć konto firmowe?


Zapewnienie sobie dobrego startu w świecie przedsiębiorców wiąże się z koniecznością świetnego zaplanowania swoich finansów. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest założenie dobrego konta firmowego w banku. Obecnie opcji takich rachunków jest mnóstwo – jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Sprawdź, jak w kilku prostych krokach założyć idealne konto firmowe dla swojego przedsiębiorstwa.


Krok 1: upewnij się, że twoja działalność jest zarejestrowana


Pierwszym krokiem do założenia rachunku firmowego jest... posiadanie własnej działalności gospodarczej. Pamiętaj o poprawnej kolejności – najpierw wypełniamy formalności związane z otwarciem biznesu, a następnie zajmujemy się kontem w banku. Dokument, który zapewni ci legalny start twojej firmie, to wniosek CEIDG-1, który trzeba zanieść do urzędu miasta.

Krok 2: wybierz najlepsze konto


Pamiętaj, że nie ma jednego, uniwersalnego „superkonta firmowego”. Wszystko zależy od specyfiki twojego przedsiębiorstwa. Wybierając typ rachunku, weź pod uwagę kilka ważnych kwestii, jak np.:
·         opłaty za prowadzenie konta i przelewy zewnętrzne,
·         koszty przelewów do ZUS-u i Urzędu Skarbowego,
·         wpłata gotówki na konto z oddziału bankowego lub we wpłatomacie,
·         wypłaty z rachunku (w bankomatach i oddziale banku).

Jeśli zatem prowadzisz biznes online, na pewno bardziej zależy ci na niskich kosztach przelewów internetowych. Gdy natomiast planujesz dużo podróżować, potrzebujesz rachunku umożliwiającego darmowe lub tanie wypłaty ze wszystkich bankomatów, także tych za granicą. Po prostu przeanalizuj swoje priorytety finansowe i wybierz opcję, która spełnia je najlepiej.

Krok 3: złóż wszystkie dokumenty


Dane potrzebne do założenia konta firmowego są zazwyczaj wszędzie takie same; rzadko można spotkać różnice w wymaganych dokumentach. O ile bank nie powie ci inaczej, przygotuj się wcześniej i zbierz takie informacje, jak:
·         dowód osobisty,
·         twój e-mail, numer telefonu,
·         REGON i NIP firmy,
·         data rozpoczęcia działalności,
·         adres siedziby i dane kontaktowe,
·         PKD – numer Polskiej Klasyfikacji Działalności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz