środa, 14 czerwca 2017

Najciekawsze pomysły na tanie podróżowanieWakacje to bez wątpienia najbardziej wyczekiwany okres w roku, jednak wydatki związane z letnim odpoczynkiem spędzają niekiedy sen z powiek.  Warto zatem poznać kilka sprytnych sposobów na tanie podróżowanie. Oto najskuteczniejsze patenty na to, jak zaplanować tanie wakacje.

Planuj odpowiednio wcześnieJeśli marzysz o wypoczynku w atrakcyjnej cenie, a nie wiesz, jak zaplanować tanie wakacje - pomyśl o wakacjach kilka miesięcy wcześniej. Zyskasz sporo czasu na znalezienie atrakcyjnej finansowo oferty i odpowiednio wczesne zarezerwowanie miejsca w ośrodku wypoczynkowym. Możesz wynegocjować spory rabat, gdy przyszłoroczny wakacyjny wypoczynek zarezerwujesz zaraz po zakończeniu tegorocznego.

Podróżujcie większą grupąWiększa liczba urlopowiczów oznacza najczęściej korzystniejsze rozwiązania finansowe. Tańszy koszt paliwa, atrakcyjne zniżki na bilety, rabaty na noclegi - możesz w ten sposób zaoszczędzić naprawdę sporą sumkę.

Unikaj wakacji w sezonieWymarzony czas na urlop to ciepłe miesiące, jednak w okresie od lipca do września ceny noclegów i wyżywienia są najwyższe. Zaplanuj więc odpoczynek na przełomie maja lub czerwca, albo w miesiącach zimowych. Okazać się może, że atrakcyjne wakacje w ciepłych krajach kupisz po naprawdę okazyjnej cenie w mało obleganym przez turystach terminie, np. na przełomie lutego i marca.

Jak zaplanować tanie wakacje w kameralnym miejscuNie lubisz odpoczywać w tłumie innych osób i cenisz spokojniejsze i mniej oblegane miejsca? Takich nie brakuje! Poza sezonem wakacyjnym nawet popularne kurorty świecą pustkami. A jeśli marzysz o odpoczynku typowo wakacyjnym - w kraju wybierz Pieniny, Bieszczady czy mniej popularne jeziora mazurskie. A w Europie? Interesującym kierunkiem z pewnością będzie Bułgaria, Dalmacja w Chorwacji, Litwa, kraje skandynawskie, niewielkie i urokliwe miasteczka Italii czy Grecji. Bardziej egzotyczne kierunki, które zapewnią kameralny odpoczynek, to chociażby wyspa Koh Lipe w Tajlandii czy wyspy Gili w Indonezji.

Jeśli Twój budżet na wakacje jest bardzo ograniczony, możesz połączyć wyjazd z pracą. Zatrudnij się jako au - pair, zostań wolontariuszem, opiekunem czyjegoś domu - zyskasz możliwość zarobku i dodatkowo zwiedzić możesz spory kawałek świata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz