wtorek, 19 września 2017

Poręczenie pożyczki - wszystko co warto wiedzieć?




Pożyczka online to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą liczyć na pomoc finansową z banku ze względu na złą historię w BIK, niespłacone zobowiązania czy też braku zaświadczenia o zarobkach. Powodów może być wiele, jednakże instytucje pozabankowe dają nam sporo nowych możliwości.


Poręczenie pożyczki, czyli o tym jak zabezpieczają się banki i instytucje pozabankowe



Obecnie nie brakuje mniej lub bardziej atrakcyjnych ofert dotyczących kredytów bankowych czy też pożyczek online. Kuszą potencjalnych klientów możliwością otrzymanie szybkiego zastrzyku gotówki na wybrany cel, nie wspominając o wielu ukrytych kruczkach. Obecnie żyjemy w dobie kredytów, na które ciągle rośnie zapotrzebowanie. Nie brakuje osób, które popadły w spiralę zadłużenia czy mają na głowie już komornika sądowego.

Wiele banków i instytucji pozabankowych sięga więc po dodatkowe zabezpieczenie pożyczonych pieniędzy w postaci poręczenia. Wówczas jeśli pojawią się problemy ze spłatą rat, mogą zwrócić się do poręczyciela z żądaniem o zwrócenie należnej kwoty. Dlatego też należy dobrze się zastanowić nad tym, czy rzeczywiście chcemy stać się gwarantem dla głównego wierzyciela.


Jak to jest z tym poręczeniem w praktyce?

Decydując się na zostanie współdłużnikiem solidarnym, w razie niespłacenia długu przez pożyczkobiorcę, jesteśmy zobowiązani prawnie do oddania jego długu. Należy jednak wiedzieć, że poręczenie ustalane jest podczas podpisywania umowy i obejmuje ono konkretną kwotę lub część zadłużenia. Co więcej, warunki umowy można w dużej mierze negocjować z bankiem czy firmą pożyczkową, dzięki czemu możliwe jest zadbanie o korzystniejsze dla siebie warunki umowy poręczenia. Warto ustalić okres poręczenia i zastrzec, aby pożyczkodawca jako pierwsze wykorzystał wszystkie możliwości wyegzekwowania długu od pożyczkobiorcy, a dopiero na końcu zwrócił się do poręczyciela.


Podsumowanie

Obecnie nie jest wcale tak łatwo wziąć kredyt bankowy, dlatego też powstają instytucje pozabankowe, dzięki czemu pożyczka online stała się łatwo dostępnym i szybkim sposobem na otrzymanie zastrzyku gotówki. Niestety nawet wówczas bywa konieczne poręczenie pożyczki, co może nie tylko obniżyć zdolność kredytową, ale także być dość ryzykownym posunięciem dla gwaranta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz